Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Bu sözleşme ("Sözleşme"), aşağıda belirtilen taraflar arasında, "Satıcı" olarak adı geçen Yöresel Evim E-ticaret Şirketi ("Satıcı Şirket"), ve "Alıcı" olarak adı geçen, aşağıda iletişim bilgileri belirtilen müşteri arasında akdedilmiştir. İşbu sözleşme, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uyarınca düzenlenmiştir.

  1. Taraflar

Satıcı Şirket: Adı: Yöresel Evim E-ticaret Şirketi Adresi: Yunus Emre Mah. Namık Kemal Cad. NO:1/TOKAT/TÜRKİYE Telefon: 5055976318 E-posta: yöreselevim60@gmail.com

Alıcı: Adı Soyadı: Adresi: Telefon: E-posta:

  1. Sözleşmenin Konusu

İşbu sözleşme, Alıcı tarafından Satıcı Şirket'in www.yöreselevim.com ("Web Sitesi") üzerinden elektronik ortamda sipariş edilen aşağıda belirtilen ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak Tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir.

Ürünler:

Alıcı ; satışa konu malların;

•Temel nitelikleri

•Satış fiyatı

•Ödeme şekli

•Teslimat koşulları vs.

•Satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler

•Cayma hakkı

konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

  1. Ödeme Şekli

Alıcı, Web Sitesi üzerinden sipariş ettiği ürünlerin bedelini, sipariş sürecinde belirtilen ödeme yöntemiyle ödemeyi taahhüt eder. Ödemelerin güvenliğini sağlamak amacıyla, Satıcı Şirket gerekli önlemleri almaktadır. Ancak, bu durumun dışında gerçekleşecek ödeme hatalarından Satıcı Şirket sorumlu tutulamaz.

  1. Teslimat Şartları

4.1. Teslim Yeri ve Şekli: Ürünler, Alıcı'nın belirttiği teslimat adresine ve kargo şirketi aracılığıyla gönderilecektir. Teslimat süresi, siparişin onaylandığı tarihten itibaren belirtilen süre içinde gerçekleştirilecektir.

4.2. Teslimat Ücreti: Teslimat ücreti, Alıcı tarafından sipariş sırasında ayrıca belirtilecek olup, sipariş tutarı ile birlikte ödenecektir.

4.3. Teslimatta Sorumluluk: Ürünlerin teslimatı sırasında yaşanabilecek hasar veya kayıplardan dolayı, Alıcı ile kargo firması arasında oluşabilecek anlaşmazlıklardan Satıcı Şirket sorumlu tutulamaz.

  1. Cayma Hakkı

Alıcı, ürünleri teslim aldıktan itibaren 14 (ondört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcı Şirket'e iadeli taahhütlü posta, e-posta veya iletişim bölümündeki iletişim formu üzerinden bildirimde bulunulması gerekmektedir. Cayma hakkı süresi, ürünlerin Alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren işlemeye başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, Alıcı'nın onayı ile ifade edilen hizmetlerin başlamış olması durumunda, hizmetlerin ifasının tamamlanmış olması sebebiyle cayma hakkı kullanılamaz.

  1. Cayma Hakkının Kullanılmasının Sonuçları

Cayma hakkının kullanılması durumunda, Satıcı Şirket derhal ve en geç on dört gün içinde Alıcı'nın geri iade ettiği ürün bedelini, ürünlerin iadesini aldıktan ve inceledikten sonra iade edecektir. Ürünlerin iade edilmesi, kullanılmamış ve hasar görmemiş olmalarına bağlıdır. Cayma hakkı kapsamında yapılan iadelerde kargo ücreti Alıcı'ya aittir.

  1. Garanti ve İade Şartları

Ürünlerin niteliği ve kullanım koşulları hakkında bilgi almak için, Web Sitesi üzerinde belirtilen bilgileri inceleyebilir veya müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

  1. İptal ve Değişiklik

Satıcı Şirket, siparişin zamanında veya belirtilen özelliklere uygun şekilde yerine getirilememesi durumunda, Alıcı'yı bilgilendirerek, siparişi iptal etme veya Alıcı'nın onayıyla benzer bir ürünle değiştirme hakkına sahiptir.

  1. Uyuşmazlık ve Yetki

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıklarda, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uygulanacaktır. Taraflar arasındaki uyuşmazlıklarda, Alıcı'nın ikametgahının bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir.

  1. Diğer Hükümler

İşbu Sözleşme, Taraflar arasındaki anlaşmanın tamamını oluşturur ve tarafların önceki sözlü veya yazılı anlaşmalarını geçersiz kılar. İşbu Sözleşme, Alıcı tarafından onaylandığı tarihte yürürlüğe girecek ve süresiz olarak devam edecektir.

Alıcı, işbu sözleşmeyi elektronik ortamda onaylayarak, sözleşmede belirtilen şartları kabul etmiş olacaktır.

İşbu sözleşme iki nüsha olarak düzenlenmiş ve taraflarca okunup anlaşılarak imzalanmıştır.

Satıcı Şirket : Yöresel Evim

Yaren Gözüdok

Alıcı (Adı ve İmza):

Tarih:.